V úterý 7. 10. se žáci deváté třídy vrátili k problematice HIV a AIDS. Setkali se s lektorem, preventivním pracovníkem České společnosti Aids pomoc panem Martinem Hornychem.

08.10.2014

Česká společnost Aids pomoc vznikla v roce 1989 a její hlavní činností je pomoc lidem HIV pozitivním a nemocným AIDS a jejich rodinám, ale i prevence a boj proti AIDS. Organizuje také Červenou stužku, které se deváťáci v loňském školním roce zúčastnili a získali pro společnost 6 408 Kč.
Pan Hornych nám sdělil základní informace o historii HIV/AIDS, způsobech přenosu, možnostech prevence, testování. Teorii doplnil spoustou příkladů z praxe. Také přiznal, že je HIV pozitivní. Popsal svůj příběh, problémy, které s HIV pozitivitou nastanou.
Panu Hornychovi děkujeme za zajímavé, ale neveselé povídání.

Jitka Novotná