V pátek 20. listopadu jsme se společně sešli s prvňáčky před jídelnou, kde jsme kluky a holčičky rozdělili po deseti do pěti čtenářských dílen. Našim cílem bylo postupně přečíst, nebo zahrát pět krátkých pohádek.

21.11.2015

Po delším rozhodování a domlouvání jsme nakonec vybrali pro ně tyto: O Palečkovi, Hrnečku vař, Jak Mach a Šebestová hlídali dítě, Jak Křemílek a Vochomůrka hledali poklad a jako poslední Jak pejsek s kočičkou myli podlahu. Děti se během dvou vyučovacích hodin prostřídaly ve všech pěti čtenářských dílnách, kde si vyslechly všech pět jmenovaných pohádek. Po přečtení každé z nich vždy následovaly otázky, úkoly, spojování obrázků, skládání příběhu pomocí obrázků, zpívání písničky Kočka leze dírou, ale také vybarvování omalovánek. Nejvíc se dětem asi líbilo, že si mohly sami vyzkoušet jak se krmí a přebaluje miminko, a to pod dohledem žákyně 3.B Šebestové. Každý prvňáček si od nás odnesl krásné omalovánky ze všech dopoledních pohádek.

Věříme, že se všem žáčkům a žákyním z 1.A a 1.B dnešní dopolední pohádkové čtení líbilo a doufáme, že i jejich rodiče na naše čtení navážou nějakou další krásnou pohádkou. A my deváťáci se těšíme na naše další setkání 30. listopadu, kde budeme společně vyrábět vánoční ozdoby.

Natálka a Mája, žákyně 9. třídy