V úterý navštívili žáci naší školy koncert skupiny ThePlayers, v rámci jejich turné po České republice. Cíleně byl rozdělen na dvě samostatná vystoupení, z nichž jedno bylo určeno žákům prvního stupně a druhé bylo zaměřené na stupeň druhý.

17.04.2015

Kromě radosti z poslechu multižánrových melodicko-rytmických a textově hodnotných písniček jako např. Úsměv, Sen, Elixír života, Mám tě rád, si děti mohly uchovat v paměti i unikátní vizuální zážitky spojené s projekcí na plátně.

Hudební vystoupení sólového zpěváka a kytaristy Martina Ševčíka za doprovodu hráče na klávesové nástroje Andreje Jurkoviče, kytaristy Petera Horvátha a bubeníka Pavla Raka vzbudilo velký zájem, nadšení, sympatie, přirozenou zvědavost a hlavně emoce takřka všech přítomných.

Písničky Barevný svět a Miliony cest probudily u většiny touhu přemýšlet o světě kolem sebe a také o své budoucnosti.
Obohacením bylo sólové pěvecké a taneční vystoupení dobrovolníků z řad žáků i učitelů.

Velkým bonusem a dárkem dětem je bezplatný vstup na webové stránky www.theplayers.cz, kde si mohou všechny písničky z koncertu stáhnout do přehrávačů a mobilů.

Představení bylo promyšlené, inspirující a velmi pozitivně naladěné.

Ve svém životě se setkáváme s mnoha situacemi, které nám nejsou příjemné, je ale na nás, jak se k nim postavíme. Buď budeme hledat pozitivní řešení, nebo si budeme svým přístupem v činech a mysli ztrpčovat svůj život. Ten je jen a jen v našich rukách. Buďme hráči, kteří se nevzdávají, i když je cesta někdy velmi trnitá a klikatá. Máme přeci možnost se vydat za svým cílem a to cestou úsměvu a radosti.

Jaroslava Skříčilová

vyučující hudební výchovy

Ohlasy žáků:
Bylo to úžasné a fascinující. Zvuková stránka velice zajímavá. Obrazové efekty byly krásné. Líbil se mi pokus o zapojení diváků. Škoda, že to nebylo delší.

Koncert se mi líbil. Nejvíce se mi líbila pozitivní energie a nálada. Písně byly také dobré.

Ozvučení a osvětlení bylo dokonalé. Nejvíce se mi líbily písně Milion cest a Hallelujah. Byla jsem spokojená, že to byli zpěváci a ne zpěvačky. Dobře se u toho hýbali.

Koncert skupiny se mi moc líbil a mile mě překvapil. Taky texty písní, melodie, výkony všech členů, promítání na stěnách a vůbec všechny efekty a videa. Také jsem ocenil, že se nás pokoušeli zapojit. Velmi se mi taky líbil tanec paní učitelky Novotné a pana Boháče.

Z koncertu mám dobrý pocit, rozhodně se mi líbila předvedená show, zpěvák perfektně uváděl a zároveň byl skvělý frontman. Perfektní sladění, světelné efekty, animace. Z pohledu baskytaristy mi tam trochu chyběla basová kytara, ale klávesy dobře dokázaly nahradit podkladové tóny. Jediné, co mě trochu mrzelo, že kapela nebyla tolik originální.

Koncert se mi velmi líbil. Byla jsem ráda, že kluci byli mladí a zářila z nich živočišná energie. Celková scéna a show byla inspirativní, bylo z nich cítit, že jsou rádi, když se sblíží s diváky. Na konci mi pouze chyběl nějaký „Meet and Greet". Bylo mi líto, že jsme si s nimi nemohli aspoň chvilku popovídat.

Líbila se mi energie, kterou do toho skupina dala. Texty písniček se mi moc líbily. Byl to pěkný zážitek.

Bylo pěkné jít tentokrát na kapelu mladých kluků. Líbila se mi sóla, nejvíc asi klávesy. Texty mi přišly strašně přeslazené, ale bylo to zaměřené na téma „životní hodnoty". Za mě bych jim dala plný počet bodů, protože to bylo fakt mega. Díky