Začátkem dubna proběhlo okresní kolo matematické olympiády pro žáky z 6. – 8. tříd.

24.04.2017

Po lednovém vítězství našeho žáka Jindry Dvořáka v kategorii páťáků jsme také u žáků z druhého stupně byli zvědaví, jak se našim zástupcům bude dařit. V každé kategorii se z naší školy ze školního kola probojoval do kola okresního jeden ze zástupců.

Mezi šesťáky Adam Píša (6.B) obsadil 2. místo, na vítěze a k dosažení plného bodového zisku mu scházel jediný bodík.
Mezi sedmáky nás reprezentovala Viki Hulcová (7.B), které se nepodařilo promluvit do pořadí na nejvyšších místech.
Mezi osmáky Štěpán Kabeš (8.A) již dlouhodobě prokazuje kvalitní práci v řešení matematických úloh. I letos se mu soutěž podařila a odměnou bylo celkové 4. místo.

Všem reprezentantům naší školy děkuji za čas a úsilí, který přípravě na soutěže i vlastním soutěžím věnovali jak doma, tak i ve škole, a gratuluji k povedeným výkonům.

Martin Škorpík