Rok utekl jako voda a opět nastal čas, kdy Mikuláš v doprovodu andělů a čertů obchází školu (letos nově jen třídy na 1. stupni), aby pochválil hodné děti a domluvil nezbedníkům.

06.12.2016

Na každoroční mikulášskou obchůzku se těší většina dětí. Hlavně však deváťáci, kteří se na role Mikuláše, anděla či čerta ochotně připravují někdy i měsíce dopředu. V naší třídě nastal drobný problém, když jsme neměli dobrovolníka, který by se ujal té nejdůležitější a nejzodpovědnější role - Mikuláše. Dokonce hrozilo, že se obchůzka proto neuskuteční. Naštěstí se podařilo přesvědčit třídní „herečku" Anetu Kopencovou a myslím, že lepšího Mikuláše jsme nemohli mít. Mikuláš si připravil Knihu hříchů a pochval, ze které četl, andílci rozdávaly sladkosti a uklidňovaly vystrašené děti, čerti zvonili řetězy, výhružně vrčeli.

Jitka Novotná