7. třída dokončila práci na téměř celoročním projektu Malý princ. V rámci něj nejen přečetli knihu A. de Saint Exupéryho, ale také pracovali na mnoha různých úkolech. Výsledkem je kniha textů, již vytvořili.

16.04.2014

S dětmi jsme přemýšleli nad vážnými tématy jako přátelství, dospělost, sdíleli vzájemně své pocity a názory, zkoušeli si různé techniky a metody práce s textem, skládali básně a psali texty o životě, zamýšleli jsme se nad smyslem knihy. Ve skupinách vytvářeli žáci své vlastní planety, vymýšleli k nim mýty o jejich vzniku. Myslím, že tato kniha bude pro většinu z nich už navždy výjimečná.

Fotografie, knihu a medailonky autorů najdete v sekci Práce žáků (zde). Knihy jsem vytiskla a svázala těm, kteří o ni mají zájem. Z peněz za ně nakoupím další knihy do naší knihovny, abychom rozšířili čtenářské možnosti.

Děkuji sedmákům za nadšení a těším se na další čtenářské projekty.

H. Menoščíková