Druhý den ve škole se deváťáci seznámili se svými prvňáčky.

02.09.2016

Představili jsme se, vysvětlili, co nás bude v průběhu školního roku čekat za společné akce. Rozdělili jsme se do dvojic nebo trojic a trochu si popovídali.
Pak jsme vyrazili na prohlídku školy. Ta je pro některé prvňáčky hotovým labyrintem, tak jsme jim chtěli ukázat to nejzákladnější - tělocvičnu, jídelnu, ředitelnu a naši třídu.
K prvňáčkům jsme se pak vydali ještě jednou, to abychom jim pomohli ve školní jídelně na obědě.

A jaké jsou dojmy deváťáků z dnešního setkání?

Je to super. Rozhodně nějaká zkušenost do budoucna. Můj prvňáček se ještě stydí, ale doufám, že se časem rozpovídá. Upřímně - čekala jsem to horší, ale rozhodně je to super.

Moje prvňačka vymýšlí velmi zajímavé přezdívky:-).

David je skvělý, povídal si se mnou od začátku, vyprávěl mi hned několik vtipů a rozesmál mě. Líbí se mi, že je akční. Budeme si rozumět.

Bál jsem se, ale šlo to :-).

Bála jsem se, že se mnou nebude mluvit a bude stydlivá, ale naopak mluvila možná i víc než já.

Nejdřív se nám to nezdálo, ale pak jsme zjistili, že je to fajn.

Jsou hodní a poslouchají. Nebojí se říct něco o sobě.

Je s nimi sranda. Celkem mají přehled o škole.

Bála jsem se, koho si vylosuji. A teď se bojím dál, protože můj prvňáček se mnou nemluví a na nic se neptá.

Myslíme si, že jsou to normální prvňáci. Jsou v pohodě a je s nimi sranda. Akorát je náročnější mít na starost hned prvňáčky dva. Mají super hlášky.

Jitka Novotná