V rámci dvou prosincových šachových kroužků si naši mladí šachisté zkusili poměřit síly a dovednosti navzájem mezi sebou.

18.12.2014

Po šesti odehraných partiích se z těsného vítězství nakonec radoval Martin Šrámek před Štěpánem Kabešem (žáci 6.A) - oba chlapci získali 4,5 bodu. Další dva hráči získali 4 body a o třetím místě nakonec rozhodla jejich vzájemná partie z posledního kola, ve které byl úspěšnější Zdeněk Čára (2.C). Na Davida Janouška tedy zůstalo hodně smolně pouze 4. místo, protože tuto poslední partii měl dobře rozehranou, a kdyby se mu podařilo ji dotáhnout do vítězného konce, katapultoval by jej výsledek na vítěze turnaje. Účastníci tak dobře poznali kouzlo šachové hry, kdy i jeden špatný tah může znamenat nenávratnou katastrofu. Turnaje se celkem zúčastnilo 16 žáků naší školy, nejlépe umístěným hráčem nováčků, kteří kroužek navštěvují teprve prvním rokem, se stal Adam Karlíček (1.C) se ziskem 3,5 bodu.

Martin Škorpík