Pod hlavičkou Dobrovolnického centra v Českém Krumlově ve spolupráci se ZŠ Za Nádražím, Domovem pro seniory Kaplice a naší školou vznikla aktivita pro děti ve věku kolem 8 až 10 let. Nazývá se „Vychovej si svého dobrovolníka“ a vede děti k pozitivnímu vztahu k lidem seniorského věku.

18.04.2017

Cílem činnosti je zpestření volného času klientů domova - čtení, popovídání si, vycházky, stolní hry, ruční práce... Víme, že se zaměstnanci domova snaží, aby život seniorů nebyl stereotypní a nudný. Přesto si myslíme, že je kontakt mezi dětmi a seniory přínosný pro obě strany. Doufáme, že i žáci získají nové zážitky, náplň svého volného času, nový pohled na život seniorů.

Naše první setkání proběhlo ve čtvrtek 13. dubna a bylo ve znamení Velikonoc. Děti a senioři se pustili do barvení a zdobení vajíček, ale i povídání, seznamování se. Měla jsem velkou radost, že Vendy, Kája, Emička, Neli a Maruška byly ze setkání nadšené. Moc jim za to děkuji.

Jitka Novotná