Ve čtvrtek 14. května zhlédli naši žáci 5. – 9. tříd v sále ZUŠ úžasnou multimediální interaktivní show o historii Austrálie, od původní civilizace až po současnost. Celý program byl pouze v anglickém jazyce.

19.05.2015

Australský mim Schelie Nielsen alias Dr.Klutz, jako jediný herec, si velmi dobře připravil prezentaci plnou nových informací z oblasti historie, zeměpisu, přírodopisu, hudby, filmu a gastronomie, ale také zábavy, převleků a překvapení.

To, co děti nepochopily v angličtině slovy, Schelie vyjádřil mimikou, gesty a humorem. V tomto představení Dr. Klutz zatančil typický domorodý tanec aboriginců. Pak následovala hra na dechový nástroj didgeridoo, který si mohli vyzkoušet i někteří dobrovolníci z řad žáků.

Schelie zmínil také některé důležité historické postavy jako například mořeplavce Jamese Cooka, objevitele Austrálie, a z období kolonizace Edwarda„Ned"Kellyho, zbojníka a bojovníka za svobodu.

Dětem se velmi líbili typická australská fauna a flora, současná hudba a hlavní hrdinové z filmů. Žáci mohli také ochutnat tmavě hnědou, slanou pomazánku Vegemite, velmi oblíbenou v Austrálii, která ale našim dětem moc nevoněla a ani nechutnala.

Věřím, že si divadlo všichni užili, a těším se, že se v příštím roce opět s Dr.Klutzem setkáme.
Thank you Schelie. See you next year.

Ráda bych také poděkovala paní ředitelce ZUŠ Mgr. Aleně Švepešové, která nám poskytla sál hudební školy, neboť naše tělocvična je momentálně v rekonstrukci.

Mgr. Jaroslava Skříčilová
vyučující anglického jazyka