Udělejte radost – kupte knihu do školní knihovny

Hlavní stránka > Hlavní stránka > Aktuality > Udělejte radost – kupte knihu do školní knihovny >

Školní knihovna pro druhý stupeň funguje již třetím rokem. Děti od šesté do deváté třídy v ní čtou každý týden při dílnách čtení. Mají k dispozici nové židle se sklopnými stolečky, číst si mohou na koberci s polštáři. To nejdůležitější jsou ale samozřejmě knížky. V současné době mají děti k dispozici více než 700 knih - mezi nimi i poezii, populárně-naučné knížky, komiksy, encyklopedie.

30.11.2016

Mnoho našich knih bylo oceněno literárními i výtvarnými cenami. Také statistika výpůjček vypovídá o tom, že nabídka je atraktivní - jen v letošním školním roce cca 150 výpůjček. Tituly pravidelně nakupuji, často na doporučení samotných dětí. Knížky se samozřejmě opotřebovávají používáním, proto je třeba také některé z nich vyměňovat.
Nových kvalitních knížek na pultech knihkupectví je spousta a nabízí se tu obrovský prostor pro vánoční dárek, který potěší nejen Vaši ratolest. Proto se na Vás obracím již tradičně s nabídkou titulů, které můžete do školní knihovny věnovat. Pokud najdete čas, peníze a chuť, můžete zakoupit vybranou knihu a darovat ji, třeba i s věnováním, naší škole.
Seznam doporučených knih najdete zde, ale také na webových stránkách školy - na liště vlevo. Některé z nich již nejsou k dostání, ale občas na ně je možné narazit v antikvariátech. O to cennější pro nás budou.

Za přízeň děkujeme,
H. Menoščíková, správkyně knihovny a učitelka ČJ