Také 6.A se vypravila na třídní výlet, tentokrát do Přední Výtoně k Lipnu. Ve středu 17. 6. jsme se všichni sešli u penzionu Vyhlídka, kde jsme byli ubytováni v chatkách, a hned jsme zahájili nabitý třídenní program.

24.06.2015

Pro děti byly připraveny hry a soutěže na utužení vztahů v kolektivu i jen tak pro zábavu. Poznávaly se vzájemně ještě více, hledaly, co mají společného, překonávaly "úzkou lávku", závodily v běhu, dvojběhu i zpěvu.

Hned první den jsme se vypravili přes přívoz do Frymburka. Cestou se děti dozvídaly zajímavosti o šumavských zvířatech a celý den ve skupinách vymýšlely básničky a písničky o "svém" zvířeti. Jak je vidět z videí, velmi se jim povedly - byly vtipné a obsahovaly i důležité informace. Ve Frymburku se nás ujali členové hasičského záchranné sboru, aby nám ukázali nejnovější stanici v republice a zasvětili nás do své práce. Mohli jsme si zblízka prohlédnout hasičské vozy, vylézt si na ně, vyzkoušet, jak je těžký dýchací přístroj, a další. Večer jsme si všichni zahráli bowling.

Ve čtvrtek jsme se vypravili na výšlap na Vítkův hrádek. Opět jsem měla připravené úkoly, tentokrát spojené s pověstí. Za každý splněný úkol dostaly skupiny jednu část. Zkoušeli jsme vázat uzly, luštili Morseovu abecedu, poznávali jihočeské rozhledny a hrady, šifrovali zprávu o pomoc a na závěr si na hradě zakvíleli jako nebohý kněz z pověsti. Zpátky jsme jeli autobusem, ale i to byl velmi adrenalinový zážitek. Večer nám sice pokazilo počasí, takže jsme místo stezky odvahy měli diskotéku, ale ani to nám myslím náladu nepokazilo a užili jsme si i tak.

Musím říci, že jsem byla opravdu nadšená z nasazení dětí a celý výlet jsme si společně velmi užili.

Děkuji Martinovi Vávrovi za pomoc s přípravami a organizací.

Helena Menoščíková

Fotogalerie (Google+)