Ve týdnu 5.–9. listopadu 2018 se žáci 6. a 7. tříd zúčastnili soutěže Bobřík informatiky v kategorii Benjamin. Jedná se o informatickou soutěž, která obsahuje soutěžní otázky lišící se svojí náročností, zaměřením a způsobem řešení.

26.11.2018

Tematicky je možné je rozdělit do oblastí: algoritmizace a programování, porozumění informacím a jejich reprezentacím (kódování, jazyk, šifrování), strukturám (grafy, mapy), procesům řešení problémů (hledání strategií, logika, matematické základy informatiky), digitální gramotnost, informační technologie v každodenním životě, technické otázky, společenské souvislosti používání technologií.

V archívu testů je možné si všechny otázky, použité v ostrých soutěžích, prohlédnout nebo si cvičně test vyplnit.

Více informací naleznete na stránkách soutěže www.ibobr.cz.

V kategorii Benjamin se úspěšnými řešiteli na naší škole stali: I. Jandová, T. Papaj, E. V. Beneš, O. Dolanský, N. Vejvodová, A. Perníková, T. Boneschová, M. Hofbauer, J. Šmikmátor a N. Hrabcová, všichni ze 7. ročníku.

Všem soutěžícím děkujeme za účast a úspěšným řešitelům gratulujeme.