Branná soutěž v Boleticích

Rozbalte si informace


Pod záštitou ministra obrany Martina Stropnického se ve čtvrtek 15. června uskutečnil 1. ročník branné soutěže žáků základních škol. V areálu vojenského prostoru Boletice se sešlo celkem 12 družstev chlapců a dívek z Českých Budějovic, Českého Krumlova, Chvalšin a Křemže, aby spolu změřili síly pod dohledem profesionálních vojáků.

Celá akce proběhla v rámci projektu POKOS (Příprava občanů k obraně státu), který je od roku 2013 součástí výuky na základních školách.

Cílem bylo v co nejrychlejším čase proběhnout stanovenou trasu, kde čekalo soutěžící 8 stanovišť, (např. orientace na mapě, práce s buzolou, poskytnutí první pomoci, transport raněného, určování světových stran a vzdáleností, hod na cíl, střelba ze vzduchovky, překonávání překážek).

Naše družstvo ve složení Adam Píša, Denis Dobeš, Standa Svoboda, Lada Kubalová a Eva Šebestová si vedlo skvěle a ve velké konkurenci i starších žáků se umístilo na skvělém 4. místě a to s druhým nejlepším běžeckým časem 50 minut. Gratulujeme!

Kromě soutěže si všichni měli možnost prohlédnout rozsáhlou výstavu aktivit POKOS, vojenskou techniku, výzbroj a výstroj příslušníků Armády České republiky. Také si mohli vyzkoušet protichemický oblek, ovládat robot, nebo si sednout do obrněných vozidel Pandur, Dingo a auta Tatra. Největší atrakcí a zároveň překvapením byl pro děti skákací hrad, který si pořádně užily.

Myslím, že se díky nádhernému počasí a výborné organizaci akce podařila a dětem se líbila.

 Fotgalerie

Jaroslava Skříčilová

třídní učitelka  6.B