V termínu od 4. 2. do 9. 2. 2018 se uskutečnil ve Skiareálu Lipno lyžařský výcvik 7. tříd.

16.02.2018

Během pětidenního výcviku se žáci seznámili a zdokonalili ve sjezdovém lyžování (v smýkaném a carvingovém oblouku), někteří i v jízdě na snowboardu. Večerní program naplnily návštěvy bazénu a rozbory techniky lyžování pomocí natočeného videa.

Jsme rádi, že kurz proběhl k naší naprosté spokojenosti. Děti respektovaly naše „trenérské“ pokyny, zlepšily svůj lyžařský styl. Také projevily smysl pro humor, díky němuž jsme byli svědky pěveckého a tanečního vystoupení.

Lukáš Boháč, Jitka Novotná, Petr Ondřich

A jak vnímaly lyžařský výcvik Viki Sazamová a Bára Jedličková? Můžete si přečíst část deníčku, který napsaly.

Neděle 4. 2.

V 16:00 jsme se (skoro všichni) sešli na chatě a začali vybalovat věci. Celkem jsme obsadili (i s učiteli) pět pokojů. Pak jsme šli do klubovny, kde nás učitelé seznámili s pravidly výcviku a s tím, co nás čeká. K večeři jsme měli guláš:-(. Po procházce večerním Lipnem jsme šli spát.

Pondělí 5. 2.

Ráno nás služba vzbudila v 7:30. Po snídani (byly švédské stoly) jsme šli na svah. Učitelé nás rozdělili podle přibližně stejné výkonnosti do skupin. Po lyžování jsme šli na oběd - byla rajská omáčka:-). Do 13:30 jsme měli volno (mohli jsme si jít něco koupit do obchodu) a pak jsme šli zase na svah. Lyžovali jsme do 16:00. Po večeři jsme měli půl hodiny na to, abychom si připravili věci do bazénu. Na první pokus to však nevyšlo, bazén byl obsazený. Ale na druhý pokus už jo. V bazénu nás učitelé „topili“, ale bylo to super! Když jsme se vrátili na chatu, všichni ulehli a spali.

P.S. v kostkách prohrál pan učitel Ondřich a ráno přišel na snídani za motýlka se zlatými vlasy.

Úterý 6. 2.

Dopoledne proběhlo stejně jako minulý den. K obědu jsme měli rizoto. Na svahu nás učitelé natáčeli, jak lyžujeme. Večer jsme si pak v klubovně rozebírali techniku našeho lyžování.