Matematická olympiáda

Rozbalte si informace


Lednem odstartoval kolotoč matematických soutěží, tou první z nich byla matematická olympiáda pro páté a deváté ročníky ZŠ.

Pro deváťáky byly již úlohy ve školním kole opravdu náročné, svojí obtížností spíš přesahovaly rámec základní školy. Přesto se s nimi náš jediný zástupce – Štěpán Kabeš (9.A) – zvládl dobře popasovat a po třech letech měla naše škola opět zástupce v okresním kole v nejstarší kategorii matematické olympiády. I v okresním kole se Štěpánovi podařilo dosáhnout cenného výsledku a obsadil se ziskem 11 bodů pěkné 5. místo ze 16 účastníků.

Mezi páťáky to nejprve vypadalo na velký boj o postup do okresního kola mezi obrovským množstvím účastníků, do řešení se zapojilo celkem 14 žáků. Pouze čtyři z nich však nakonec našli sílu a čas úlohy dokončit a řešení odevzdat. V okresním kole jsme měli nakonec tři zástupce. Těm se podařilo dosáhnout podobných výkonů. Z naší trojice nejlépe dopadla Lenka Jelínková z 5.B (12 bodů – 6. místo z 24 účastníků), doplnili ji pak chlapci z 5.A Dan Hanzalík (9 bodů – 10. místo) a Fanda Kudláček (8 bodů – 12. místo). Čtvrtým z řešitelů ve školním kole byla Nella Schwarzová z 5.B.

Konkrétní výsledky lze najít na stránkách českokrumlovského DDM v sekci soutěže.

Všem účastníkům gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy.

Martin Škorpík