I letos se naši žáci zapojili do matematické olympiády a matematického klokana. Zde se můžete dozvědět, jak si vedli v celkovém srovnání v měřítku naší školy i celého okresu.

06.05.2019

Do školního kola matematické olympiády se sice přihlásilo pouze 6 žáků, přesto jejich řešení byla většinou velmi precizní a čtyřem z nich se podařilo postoupit do kola okresního, kde dosáhli cenných výsledků.

V kategorii páťáků nás reprezentovala Bětka Dvořáková (5.A), která obsadila s velkým náskokem suverénně 1. místo, do plného bodového zisku jí chyběl pouze jeden bodík. Mezi šesťáky se svým výkonem neztratil Fanda Kudláček (6.A), který obsadil deváté místo. Osmáci měli letos úlohy opět velmi náročné a o umístění prakticky rozhodlo pouze to, jak si poradili s první úlohou. Náš zástupce Adam Píša (8.B) to zvládl velmi dobře a svým výkonem zůstal těsně pod medailovým umístěním – obsadil čtvrté místo. Mezi deváťáky se podobně jako v minulých letech prosadila Viky Hulcová (9.B) a díky druhému místu se dostala ještě k dalšímu soupeření v krajském kole, kde se svým výkonem rozhodně také neztratila. Konkrétní výsledky lze najít na internetových stránkách českokrumlovského DDM v sekci soutěže.

Do matematického klokana se kromě některých přihlášených zapojily i celé třídy, proto soutěžících z naší školy bylo velké množství.

V jednotlivých kategoriích si nejlépe vedli:

Cvrček (2. a 3. třídy): 1. místo Páťa Hausdorf (2.A), 2. místo Domča Vlachová (3.A), 3. místo David Karlíček (3.B).

Klokánek (4. a 5. třídy): 1. místo Adam Karlíček (5.C), 2. místo Bětka Dvořáková (5.A), 3. místo Terezka Floriánová (5.C). Naši tři zástupci svými výkony obsadili zároveň 1., 2. a 4. místo z 867 řešitelů v okrese Český Krumlov.

Benjamín: (6. a 7. třídy): 1. místo Elie Beneš (7.A), 2. místo Kuba Janíček (6.B), 3. místo Fanda Kudláček (6.A).

Kadet (8. a 9. třídy): 1. místo Viky Hulcová (9.B), 2. místo Ondra Soldát (9.A). Viky obsadila svým výkonem celkově 2. místo ze 414 řešitelů v okrese Český Krumlov.

Všem účastníkům gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy.

Martin Škorpík