Od 12. do 14. září strávili žáci 6.B s novou třídní učitelkou a asistentkou společný čas na adaptačním výletě v Jaroměři u Kaplice.

18.09.2017

Na 2. stupeň vstupujeme jako zbrusu nový kolektiv, tudíž jsme do Jaroměře vyjeli s cílem lépe se poznat a odbourat ostych v komunikaci.

Počasí nám příliš nepřálo, což ovšem k překvapení dospělých žáky vůbec neodradilo. Koneckonců, všichni jsme museli vystoupit ze své komfortní zóny, poprat se s nejrůznějšími nástrahami přírody, a překonat tak sami sebe. Žákům viditelně prospělo poznat se i v jiném než školním prostředí. Byla radost dívat se, jak ztrácí stud, pomáhají si, a navíc jak každý poznává i sebe samotného. Všichni projevili odvahu při noční stezce v lese a užívali si kontaktních her i sportovních aktivit, jako např. zdolávání překážek v lanovém centru, za což děti i paní asistentka Lenka Tomková mají můj obdiv.

Postupem času se mraky protrhávaly, stejně tak jako mizel ostych v komunikaci mezi spolužáky. A já proto věřím, že od nynějška nad námi bude pomyslné slunce svítit po celé čtyři roky, které prožijeme v duchu vzájemné podpory, tolerance, důvěry a radosti. A snad i té chuti vzdělávat se a stávat se lepšími lidmi.

Děkuji dětem za jejich nasazení, statečnost a hlavně za to, že se jim podařilo ze dvou tříd vybudovat jeden kolektiv.

třídní učitelka Monika Žohová