Školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce

Rozbalte si informace


Ve dnech 23. – 26. 1. proběhlo na naší škole školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce. V letošním roce se do soutěže přihlásil rekordní počet soutěžících, a to celkem 57.

V kategorii 6. a 7. tříd se z celkového počtu 35 dětí probojovalo 20 z nich a pokračovalo v ústní konverzační části. V této kategorii byla udělena dvě první místa, a to Mirce Žilavé ze 7. A a Adamu Píšovi ze 7. B. Do okresního kola postupuje Mirka, která dosáhla maximálního počtu bodů.

Na druhé místo dosáhli Anežka Čabelová a Jirka Šmikmátor ze 6. A  a Tereza Boneschová ze třídy 6. B. Třetí místo náleží Karolíně Mojžíšové ze 7. A, Anetě Perníkové a Miroslavu Hofbauerovi ze 6. B.

V kategorii 8. a 9. tříd se z počtu 22 soutěžících dostalo přes poslechovou část k ústní konverzační části 11 studentů. Vítězi této kategorie, se stejným počtem bodů, jsou Paolo Zisa z 8. B a Štěpán Šádek ze třídy 9. A. Vzhledem k tomu, že může do okresního kola postoupit jen jeden, bude to Štěpán, který byl maličko lepší v konverzační části.

Na druhé místo se probojovala Neroli Dante Melis z 8. A, třetí místo náleží Barboře Dvořákové z 9. A.

Do okresního kola tedy postupují Mirka Žilavá a Štěpán Šádek. Oběma vítězům moc gratulujeme a držíme jim palce v okresním kole, které se uskuteční ve středu 21. února v DDM v Českém Krumlově. Ostatním účastníkům děkujeme za nebývalý zájem, chuť a v neposlední řadě za velmi kvalitní výkony a odvahu.

Poděkování patří samozřejmě všem učitelkám anglického jazyka: Heleně Menoščíkové, Nikol Pilátové a Monice Žohové.

Jaroslava Skříčilová