Školní kolo olympiády v českém jazyce

Rozbalte si informace


Do letošního kola olympiády v českém jazyce se přihlásil rekordní počet soutěžících, a to 17. Žáci 8. a 9. tříd se ve velmi vyrovnané soutěži potýkali s náročnými mluvnickými úkoly a také psali slohovou práci. Boj o první místo byl tentokrát těsný, ale ve velké konkurenci nakonec zvítězila Barča Mitková (9.A) a Eliška Valachová (9.A).

Na druhém místo dosáhla Martina Jedličková (9.A) a těsně za ní Ondra Sekanina (9.A). "Bramborovou" medaili by si odnesla Kristýnka Klímová (8.A). Dále, a stále s malým rozdílem bodů, se umístila Terka Hlásková (9.A), Barča Berková (9.A) a Viki Pražmová (8.A).

Zvláště bych chtěla ocenit slohové práce, které obdržely nejvyšší počet bodů - Terky Hláskové a Kristýnky Klímové.

Za účast děkujeme i dalším soutěžícím z 9.A, 8.B a 8.A. Ceníme si toho, že se rozhodli strávit odpoledne náročným přemýšlením a psaním.

V okresním kole 29. ledna naši školu budou reprezentovat Barča Mitková a Marťa Jedličková z 9.A. Eliška bohužel nemůže.

Helena Menoščíková