Čtvrteční prosluněné svatováclavské odpoledne se po domluvě skupinka žáků z 8.A rozhodla věnovat sběru odpadků v okolí naší školy.

02.10.2017

Hybným motorem této myšlenky byla Anička, která je zároveň zakladatelkou spolku SPTO (Spolek Pro Třídění Odpadu). Ten v současnosti čítá 16 členek – žákyň 8.A naší školy. Při první „sběratelské výpravě“ Aničku svojí účastí podpořila Verča a Káťa, pomáhat dorazil i třídní učitel Martin. Po sběru v okolí školy skupina nakonec skrz sídliště dorazila až k dětskému hřišti a ohništi na Dubíku. Reakce místních obyvatel při pohledu na čtyři blázny v rukavicích s igelitovými taškami a pytli, kteří se každou chvíli sehnou, aby do útrob něco přihodili, byly různorodé – od překvapených pohledů, k větám typu „pojďte k nám na zahradu, tady je taky bordel“, ale i hřející „děkujeme za úklid“. Při rozboru materiálu, který se nám podařilo nasbírat, můžeme my o místních obyvatelích říci toto: nejoblíbenější bonbóny jsou suverénně hašlerky, v oblíbenosti piva však panuje obrovská různorodost – přesto mezi nejoblíbenější bychom nakonec zařadili Kozel a Gambrinus. Jako nejoriginálnější nález jsme nakonec vyhodnotili pánské trenýrky. Víme, že jsme nezachránili planetu, na druhou stranu – pokud si některé z dětí na Dubíku při pádu nepořeže ruku o rozbité sklo, které jsme odklidili, přispěli jsme k něčemu dobrému.

Minifotogalerie

Martin Škorpík