Výsledky Logické olympiády

Rozbalte si informace


V uplynulých dvou týdnech se žáci naší školy účastnili v rámci hodin informatiky Logické olympiády. Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování.

Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Naši žáci soutěžili ve dvou kategoriích. V kategorii A pro žáky 2.-5. tříd soutěžili žáci 5. tříd a zájemci z nižších ročníků, v kategorii B soutěžili žáci 6.-9. tříd.

V kategorii B se do krajského kola úspěšně probojoval Štěpán Kabeš z 9.A. Níže uvádím výsledky deseti nejúspěšnějších řešitelů z naší školy v jednotlivých kategoriích.

Kategorie A1 (1. ročník ZŠ)

Celkem se v kategórií Kategorie A1 (1. ročník ZŠ) do soutěže zapojilo 1603 řešitelů, z toho ve Vašem kraji 38
V následující sestavě jsou výsledky zobrazeny pouze u žáků, kteří byli mezi 75% nejlepších řešitelů základního kola.

Pořadí (škola)

Pořadí (kraj)

Celkové pořadí

Příjmení, jméno

Třída

Kvantil (kraj)

Kvantil (celkom)

 

1.

15.-20.

564.-707.

Jirková, Tereza

1.B

56.58

60.42

2.

24.-27.

836.-950.

Watzko, Magdalena

1.B

35.53

44.35

3.

28.-30.

951.-1048.

Roubin, Martin

1.B

26.32

37.71


Kategorie A (2.-5. ročník ZŠ)

Celkem se v kategorií Kategorie A (2.-5. ročník ZŠ) do soutěže zapojilo 14483 řešitelů, z toho ve Vašem kraji 731.  

Pořadí (škola)

Pořadí (kraj)

Celkové pořadí

Příjmení, jméno

Třída

Kvantil (kraj)

Kvantil (celkem)

 

1.

109.-115.

2225.-2352.

Karlíček, Adam

4.C

84.82

84.21

2.

134.-141.

2871.-3016.

Dvořáková, Alžběta

4

81.33

79.68

3.

151.-154.

3299.-3426.

Hrdličková, Natálie

5.A

79.27

76.79

4.

156.-164.

3558.-3697.

Dvořáková, Marie

2

78.25

74.96

5.

165.-176.

3698.-3876.

Kudláček, František

5.A

76.81

73.86

6.

177.-182.

3877.-4062.

Vaněčková, Lenka

4.C

75.58

72.60

7.

194.-199.

4365.-4491.

Pavlyková, Tereza

4.C

73.26

69.43

8.

217.-224.

4808.-4985.

Hanzalík, Dan

5.A

69.97

66.20

9.

239.-245.

5349.-5516.

Horská, Anežka

5.B

67.03

62.50

10.

246.-251.

5517.-5664.

Jelínková, Lenka

5.B

66.14

61.41

 Kategorie B (6.-9. ročník ZŠ)

Celkem se v kategorií Kategorie B (6.-9. ročník ZŠ) do soutěže zapojilo 20722 řešitelů, z toho ve Vašem kraji 1373.  

Pořadí (škola)

Pořadí (kraj)

Celkové pořadí

Příjmení, jméno

Třída

Kvantil (kraj)

Kvantil (celkom)

 

1.

16.-40.

270.-309.

KabešŠtěpán

9.A

98.03

98.61

krajský semifinalista

2.

63.-67.

983.-1027.

Peclová, Anna

8.B

95.34

95.15

3.

88.-95.

1434.-1533.

Mojžíšová, Karolína

7.A

93.41

92.85

4.-5.

131.-143.

2282.-2432.

Jelínková, Lucie

9.A

90.09

88.63

4.-5.

131.-143.

2282.-2432.

Zíková, Kristýna

9.B

90.09

88.63

6.

144.-152.

2433.-2573.

Faltová, Jana

8.B

89.29

87.93

7.

157.-167.

2739.-2923.

Konvalinková, Tereza

7.B

88.27

86.34

8.

168.-176.

2924.-3110.

Sekaninová, Eva

6.A

87.55

85.45

9.

192.-205.

3313.-3535.

Machová, Veronika

9.A

85.62

83.48

10.

206.-209.

3536.-3719.

Šebestová, Eva

7.B

84.96

82.50

 

 

 

 

 

 

 


Děkuji všem zapojeným žákům za účast a věřím, že pro ně byla přínosná.

Petr Ondřich