Také v tomto školním roce jsme se rozhodli, že peníze získané sběrem víček a papíru darujeme dětem, které je opravdu potřebují. Letos to byla Anitka Frühaufová.

28.06.2017

Anitce je sedmnáct let. Od narození žije se spinální muskulární atrofií, což je onemocnění, při kterém ochabují svaly. Chodí na Střední školu polytechnickou. Výtěžek ze sbírky použije například na vybavení nového vozíku.

Většina dětí z prvního a druhého stupně ke sběru přistoupila velmi zodpovědně. Celkem se nasbíralo 7 150 kg papíru a pro Anitku jsme tak získali 14 300 Kč. Moc děkujeme všem, kteří se do sběru zapojili. Zejména pak Tereze Hajerové z 1. A, Markétě Hálkové z 2. A, Kubovi Hajerovi z 3. C, Vítu Kubalovi z 3. C, Tereze Pavlykové z 3. C, Kryštofu Čarkovi z 4. B, Karolíně Hálkové z 5. B, Anežce Šádkové z 5. B, Tereze Píškové z 5. C, Šimonu Šindelářovi z 5. C, Ondřeji Nahodilovi z 6. A, Ladě Kubalové z 6. B, Lucce Jungvirtové z 6. B, Viktorii Pražmové z 7. A a Adéle Filišteinové z 7. A. Většina z těchto dětí nosila sběr pravidelně každý týden. Někteří do sběru zapojili i rodiče, kteří pomohli s dopravou papíru a víček do školy. Třídami, ve kterých se do sběru zapojila většina dětí, jsou 3. C a 6. B. Také bych chtěla poděkovat Terezce Floriánové, která mi se sběrem ochotně každé pondělí pomáhala.

Jitka Novotná