Borovice lesníOd roku 2015 mohou děti z naší školy využívat při výuce dva přírodní záhony věnované přírodním rezervacím Dívčí Kámen a Vyšenské kopce.

Na začátku všeho byl požadavek vedení školy na úpravu dvou neudržovaných záhonů při vchodu na travnatou plochu mezi školní jídelnou a pavilonem II.stupně. O pomoc jsme požádali zámeckého zahradníka pana Ing. J. Olšana. Ten přišel s myšlenkou na obě záhonové plochy vysadit rostliny typické pro dvě známé českokrumlovské rezervace. J. Olšan navrhl druhy vhodné pro výsadbu a vlastní realizace už byla na zaměstnancích a žácích školy.

Nutno připomenout, že na záhonech  jsou také ukázky hornin typických pro obě chráněná území.

Podrobnější informace o vysázených rostlinách případně horninách a nerostech  najdete spolu s fotografiemi na stránkách školy při kliknutí na Seznam rostlin nebo Seznam hornin a nerostů.

Pokud máte zájem o program na výukových záhonech, je možné jej domluvit na tel. čísle 773 444 582 nebo na adrese [email protected].

Autoři realizace:

• Texty: Jitka Novotná, Bohumil Florián a děti z 8.A 2016/2017