V úterý 5. dubna se deváťáci vydali do Regionálního muzea v Českém Krumlově, aby si prohlédli konfrontační výstavu studentů českých a slovenských středních a vyšších odborných škol. Výstava našim žákům představila umělecká díla na téma Člověk a závislosti. Vystavené práce byly výsledkem fotogenických nápadů studentů s názvem Art Room.

06.04.2016

Celý studentský projekt se stal součástí fotografického Open Air Foto Festivalu (OAFF) v Českém Krumlově.

Během výstavy jsme si položili základní otázku: „Co je to závislost?" Začarovaný kruh, v němž se člověk zmítá. Každý den si dává nová předsevzetí, že už se to nikdy nesmí stát, že už to nikdy nedopustí. Opak je pravdou. Následné ráno s hrůzou v očích zjišťuje, že už je to tady znovu, zase ta slova: „Už se toho nikdy nedotknu!" „Už to nikdy neudělám!" Dennodenně se ptá: „Proč zase?" Tuší, že má nějaký závažný problém, ale bojí se připustit si ho. Moc se ho bojí. „Zvládnu to sám," říká si, ale den za dnem znovu a znovu poznává, že to zase nezvládl. „Nemám pevnou vůli," říká si. Netuší, že problém, s nímž se potýká, už není jenom otázkou pevné vůle. Tento člověk je nemocný a jako každá nemoc i ta jeho se musí léčit. Sám to nezvládne. Potřebuje pomoc druhých.

Myslím, že vystavené fotografie byly pro všechny velkou výtvarně fotografickou inspirací, ale zároveň i velkým ponaučením do života.

Jaroslava Skříčilová