Češtinářský kroužek a jeho největší zázrak

Hlavní stránka > Hlavní stránka > Aktuality > Češtinářský kroužek a jeho největší zázrak >

Na konci roku 2016 byla společností Women for Women vyhlášena vánoční soutěž „Můj největší zázrak“ projektu Obědy pro děti. Zadáním bylo nakreslit a napsat, co je pro žáky jejich největším zázrakem.

26.04.2017

Tomuto úkolu jsme věnovali tři předvánoční hodiny v rámci češtinářského dýchánku 6.B. Žáci sledovali film o zázracích, zamýšleli se nad hodnotami života, pustili se dokonce i do meditace a v neposlední řadě kreslili a psali o jejich největším zázraku.
Dostalo se ke mně devět nádherných prací, které mě v předvánočním čase velmi dojaly. Žákům tímto ještě jednou děkuji za jejich sdílnost a důvěru.

Soutěž byla vyhodnocena teprve 31. března 2017, jelikož se v ní sešlo více jak 300 prací. Pro porotu bylo nesmírně těžké z tolika krásných příspěvků vybrat jen pár. Z tohoto důvodu se společnost rozhodla vyhlásit a ocenit nejen 3, nýbrž 50 nejlepších. Těší mě tedy, že se na předních místech umístily i dvě žákyně naší školy, a to Lucie Jungvirtová, která napsala o svém pejskovi, a Lada Kubalová, jež psala o svých rodičích. Porota soutěže si na jejich pracích nejvíce cenila originality a dojemnosti.

Děvčatům moc gratuluji, děkuji za účast a všem přeji co nejvíce osobních i školních zázraků.

Monika Žohová