Dne 13. 6. jsme naposledy v letošním školním roce navštívily naše babičky v Domově pro seniory Kaplice. Tentokrát jsme pomáhaly při organizaci Olympijských her seniorů.

21.06.2018

Na hry se sjelo sedm týmů z jižních Čech - Domov pro seniory Dobrá Voda, Domov pro seniory Horní Stropnice, Domov pro seniory Hvízdal, Domov pro seniory Chvalkov, Domov pro seniory Máj, Centrum Sociálních služeb Staroměstská a samozřejmě Domov pro seniory Kaplice. Týmy byly složeny ze tří klientů jednotlivých domovů a  soutěžilo se v osmi speciálně upravených disciplínách (např. cyklistice, střelbě, hokeji, házené, vědomostní soutěži). Ani na seniorské olympiádě nemohla chybět olympijská vlajka a olympijský oheň, který zapálila domácí klientka paní Detourová, která letos oslaví sté narozeniny.

Zahájení her se zúčastnil také jihočeský paralympionik Arnošt Petráček, reprezentant české republiky v plavání a držitel zlaté medaile z Letních paralympijských her 2016 v Riu de Janeiru. Musíme říct, že Arnyho ochota, vstřícnost, optimistický přístup k životu na nás opravdu zapůsobily.

Holkám moc děkuji za pomoc a těším se na společná setkání s babičkami v příštím školním roce.

Jitka Novotná