Spolupráce deváťáků s prvňáčky nastartovaná...

Hlavní stránka > Hlavní stránka > Aktuality > Spolupráce deváťáků s prvňáčky nastartovaná... >

Tento týden začala jako každý rok spolupráce mezi letošními deváťáky a prvňáčky. Třída 9.A si vzala pod svůj patronát žáčky z 1.A a 1.C, třída 9.B pak malé kamarády z 1.B.

06.09.2018

Po příchodu do prvních tříd a následném přivítání si nás naši prvňáčci vylosovali. Po následném seznámení jsme je provedli po škole a okolí a  trochu jim přiblížili, kde se co děje a jak to na naší škole chodí.

Spolupráce mezi námi funguje tak, že jsme pro děti průvodci a staršími kamarády, na které se můžou vždy obrátit s jakýmkoliv problémem či dotazem. Jedním z našich úkolů je pro prvňáčky pořádat různorodé činnosti, doprovázet je na akce, trávit s nimi vymezený čas či absolvovat s nimi školní předměty.

Myslím, že můžu za všechny deváťáky  říct, že jsme se už se svými malými kamarády dokázali poznat a spřátelit. Všichni proto věříme, že nám naše spolupráce vydrží, že si to společně užijeme a my uděláme vše pro to, aby se prvňáčkům na naší škole líbilo.

Anna Peclová (9. B)