V pátek 7. června se třídy 6. A a 6. B vydaly do Prahy. Naším cílem byla návštěva Muzea smyslů a České televize.

11.06.2019

Muzeum smyslů nabízí 50 různých exponátů - kreslené optické iluze, místnosti s optickými klamy, testy sluchu, čichové vjemy. Nás asi nejvíc zaujalo fakírské lože, Amesova místnost, hlava na talíři, plot na výměnu obličejů. Absolutním hitem byl však točící tunel.

Po devadesáti minutách zábavy jsme se vydali do České televize. Zde jsme si prohlédli zmenšený model všech budov na Kavčích horách, shlédli krátký film o České televizi, navštívili studia, ve kterých probíhá natáčení mnoha známých pořadů, vyzkoušeli si práci s kamerou, četli zprávy z čtecího zařízení, prohlíželi kulisy, poslouchali zajímavosti z natáčení. Vážíme si toho, že jsme se mohli zúčastnit i živého natáčení Studia Kamarád. Nyní už máme představu o tom, jak taková práce v ČT vypadá a jak pořady vznikají. A že to vůbec není tak jednoduché.

Jitka Novotná