4.A na výtvarném projektu Sochy a děti v Boudě

Hlavní stránka > Hlavní stránka > >


Dne 19. 5. jsme se zúčastnili výtvarného projektu „Sochy a děti“, který pořádalo CPDM,o.p.s. prostřednictvím pracoviště NZDM Bouda.  Smyslem projektu bylo přiblížit dětem sochařskou práci, jako možnou alternativu budoucího povolání a možnost kvalitního trávení volného času. Jde o to, aby si děti osahaly práci se dřevem, vyzkoušely si držení dláta a paličky.


29.05.2023

Do předem připravených lipových fošen pomocí kvalitních dlát a paliček vydlabávaly děti různé motivy většinou ale ve tvaru oválu. Děti pracovaly pod odborným vedením českokrumlovského výtvarníka akademického sochaře Petra Fridricha. Ten je dlouholetým spolupracovníkem Centra pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s.

Dětem se práce se dřevem velmi zalíbila. Někteří ani po třech hodinách nechtěli svá dláta odložit. Žáci trávili krátké pauzy tiskařskou prací, výrobou vlastních odznáčků nebo hrami v klubovně.
Moc jsme si to s dětmi užili. Nahlédněte do fotogalerie na naše práce.

Děkuji Petru Fridrichovi, Jiřímu Mukovi a všem zaměstnancům Boudy za skvěle strávený volný čas.

Eliška Tonková