4.B putovala časem

Hlavní stránka > Hlavní stránka > >


Ve středu 18. 10. jsme společně nasedli za mrazivého rána do vlaku a vydali se směr Třísov. Tam jsme čekali na pana Smrže, se kterým nás čekalo putování nejen časem, ale také okolní přírodou. Nejdříve jsme se vydali ke Keltům a pomocí různých pohybových her jsme si přiblížili jejich období. Nejen těla dostala zabrat, ale také hlavičky, protože děti přemýšlely nad správností tvrzení ohledně Keltů.


24.10.2023

Společně jsme také dobývali keltské oppidum a podařilo se! 

Naše putování končilo na zřícenině Dívčí Kámen, kterou si děti mohly pořádně probádat hledáním odpovědí na otázky týkající se života Rožmberků. 

V mezičase se děti dozvídaly různé zajímavé informace z přírody. Např. o velkolepé lípě, která vítá všechny cestovatele před návštěvou zříceniny nebo kamínky vypadající jako meteorit. 

I přes ne úplně teplé počasí se dětem, podle jejich slov, výlet líbil. A nám také. :-)

Fotogalerie

Ludmila Potočiarová