6. A v Praze

Hlavní stránka > Hlavní stránka > >


V pátek 26. května jsme se vydali do Prahy. Naším cílem byla návštěva České televize a Muzea smyslů.


29.05.2023

V České televizi jsme si prohlédli zmenšený model areálu, zhlédli krátký film, navštívili studia, ve kterých probíhá natáčení mnoha známých pořadů, vyzkoušeli si práci s kamerou, četli zprávy z čtecího zařízení, prohlíželi kulisy, poslouchali zajímavosti z natáčení. Vážíme si toho, že jsme se mohli zúčastnit i živého natáčení Planety YÓ. Nyní už máme představu, jak taková práce v ČT vypadá a jak pořady vznikají. Někteří z nás odcházeli přesvědčeni, že se stanou herci, moderátory nebo komentátory.

Muzeum smyslů nabízí 50 různých exponátů – kreslené optické iluze, místnosti s optickými klamy, testy hmatu, čichové vjemy. Nás asi nejvíc zaujaly fakírské lože, Amesova místnost, hlava na talíři a kaleidoskop. Absolutním hitem byl však točící tunel. V závěru muzea jsme měli možnost vyřešit hlavolamy různých obtížností. Bohužel málokdo z nás byl úspěšný:-).

Celý den byl ve znamení pohody a dobré nálady. Za to šesťáci rozhodně zaslouží velkou pochvalu.

Fotogalerie

Jitka Novotná