Den dětí 1.A s 9.C

Hlavní stránka > Hlavní stránka > >

Na první červnový den, tedy Den dětí, žáci z 9.C připravili pro své prvňáčky dopolední program.

06.06.2023

Pro prvňáčky byla připravená „šipkovaná“, ale nikoli známá klasická verze. Naši nejmladší žáci se museli popasovat se čtením cesty z připravených výřezů map města Český Krumlov. Během cesty hledali schované kartičky a podle nich plnili různorodé úkoly (pohybové, matematické i třeba o přírodě). Mapy je zavedly od školy až k hornobránskému rybníku. Jelikož měli k dispozici turistické i letecké typy map, mohli si zároveň uvědomit rozdíly a výhody jednotlivých druhů map. Podle informací jejich paní učitelky si se čtením v mapě poradili výborně. U rybníka si zaskákali na trampolíně, zahráli hry s míči a byly pro ně připravené soutěže v týmech. Tam si každý mohl připomenout, že je cenné dobře poslouchat zadané informace, že je důležité dodržovat pravidla, že pro úspěch je potřeba vymyslet vhodnou taktiku a umět spolupracovat s ostatními. A možná si někteří uvědomili, že je fajn vyhrát, ale že to nemusí být to jediné nejdůležitější. Po společné cestě zpět do školy následoval ještě společný oběd ve školní jídelně a tím příjemně strávené dopoledne skončilo.

Dáša Kopřivová, Martin Škorpík