Domácí mazlíčci

Hlavní stránka > Hlavní stránka > >

Také v letošním školním roce zavítali do hodin přírodopisu v 7. třídách naši domácí mazlíčci.

08.11.2023

V přírodopisu se učíme o organismech chovaných člověkem. Po troše teorie o domestikaci, šlechtění, rasách, využití a péči nás čekala ta nejlepší hodina. Předvedení vlastních zvířátek.

V 7. A představil Dan Chudý stafordšírského bulteriéra Lokiho, Lenka Dítková border kolii Letty, Natka Bednářová králíka Jessinku, Áďa Škorpíková králíka Bobinu, Klárka Hrstková morče Ogginku a Domča Josková křečíka Jessie.

V 7. B nás Martin Roubin seznámil s agamou Knutem, Tom Kalkuš s králíkem Vajou, Kryštof Anderle s morčetem Jimmym a Zbyněk Kalíšek se strašilkou.

Každý „páníček“ o svém mazlíčkovi povyprávěl, zodpověděl dotazy spolužáků. Uvědomili jsme si, že zvířátka mají určité nároky na péči, prostor, potravu, a že jejich pořízení není rozhodně nic jednoduchého.

Dětem a rodičům děkujeme za ochotu a zpestření vyučování.

Jitka Novotná, Ludmila Mihaly