Květinový den

Hlavní stránka > Hlavní stránka > >

Ve středu 10. května proběhne po celé naší republice Český den proti rakovině (známý také pod názvem Květinový den), do kterého se zapojí žáci 9. tříd naší školy.

08.05.2023

Cílem akce je preventivně působit na širokou veřejnost prostřednictvím letáků s informacemi a za nabízené kytičky měsíčku lékařského získat prostředky na boj proti rakovině.

Sbírku pořádá nezisková organizace Liga proti rakovině Praha, která díky loňskému "Květinovému dni" získala částku 17 930 000 Kč (včetně darů na účet a dárcovských DMS). Tu věnovala na dlouhodobý program nádorové prevence, na výzkum, instrumentální dovybavení onkologických pracovišť, na zlepšení kvality života onkologických pacientů.

Pomozte i vy v boji proti této smrtelné chorobě tím, že si zakoupíte kytičku v hodnotě 20 Kč. Děkujeme.

Jitka Novotná