Okresní atletická olympiáda

Hlavní stránka > Hlavní stránka > >

Ve dnech 6. a 7. června se na atletickém stadionu při ZŠ Školní v Kaplici uskutečnily Okresní atletické olympiády 1. a 2. stupně.

08.06.2023

První stupeň si okresní kolo olympiády užil za velmi proměnlivého počasí. Nejdříve bylo chladno, pak přišel déšť, kvůli kterému byla olympiáda asi na půl hodiny přerušena, na vytrvalostní běh a závěrečné vyhodnocení nás prohřívalo sluníčko. Děti byly ukázněné, trpělivé a velmi zodpovědné. Podaly výborné výkony. Domů si ze 13 dětí odvezlo medaile a diplomy 6 dětí (Lukáš Tvrzník - 3. místo běh 50m, 1. místo skok daleký, Blaženka Rolníková - 1. místo běh 50m, Šimon Fruhauf - 3. místo 800m, David Chadim - 1. místo skok daleký, Nela Neumannová - 1. místo běh 50m, Laura Turoňová - 2. místo běh 50m).

Středeční den jsme si všichni užili.

Druhý stupeň soutěžil se ve čtyřech věkových kategoriích (mladší žákyně, mladší žáci, starší žákyně, starší žáci) a na programu měl šest disciplín - běh na 60m, hod míčkem (vrh koulí), skok daleký, skok vysoký, vytrvalostní běh a štafeta 4 x 60m.

Na stupních vítězů se žáci naší školy objevili šestkrát. Ema Boháčová obsadila 1. místo v běhu na 800m, Michal Goceliak 1. místo ve skoku vysokém, Eliška Krčková 2. místo ve skoku vysokém, štafeta mladších žáků ve složení Michal Goceliak, Maty Steinocher, Jirka Kaška a Matěj Janíček 2. místo, Gabča Kalistová 3. místo v hodu míčkem a Kristýna Váchová 3. místo ve skoku vysokém. Škoda, že jsme neobsadili kategorii starších žáků. Určitě by bylo medailí víc.

Všem soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy a předvedené výkony.