Pasování na čtenáře 1.A

Hlavní stránka > Hlavní stránka > >

Umíme číst!! Rok uběhl jako voda a my jsme se stali zdatnými čtenáři. Umíme pracovat tvořivě s texty, odpovědět na otázky i propojit text s obrázkem.

07.06.2023

Bylo už tedy načase, abychom své nové dovednosti předvedli králi knižního světa i našim rodičům. Jak ale na to? V tom měly veverky z 1. A poměrně rychle jasno. Vymysleli jsme společně odpolední slavnost, při které jsme splnili náročný čtenářský úkol. Rodiče nám s tím pomohli a vybarvovali nám obrázky podle pokynů, které děti musely nejdříve přečíst, zapamatovat si je a potom doběhnout pokyn sdělit k rodičům. Velmi se jim tato činnost dařila, a i proto nás král knih poctil svou přítomností a každého čtenáře pasoval do rytířského stavu. Jako odměnu jim věnoval krásnou knihu ze své říše.

Po slavnostní ceremonii pozvaly děti své rodiče na občerstvení, které dopoledne samy připravily.

Veverky, Dáša Kopřivová a Hanka Kubíčková