Výlet 5.B - Klíč

Hlavní stránka > Hlavní stránka > >

Od pondělí 19. 6. do středy 21. 6. se třída 5.B vydala na výlet. A výlet to nebyl ledajaký! Jeho cílem bylo získat klíč. K čemu? K uzamknutí 1. stupně a odemknutí stupně druhého. Jak si žáci tuto cestu užili? A povedlo se získat klíč všem? To si můžete přečíst v článku žákyně 5.B Elišky Dudové. :-)

23.06.2023

První den jsme přijeli vlakem na zastávku Hodňov a ubytovali se v hotelu Olšina. Šli jsme se podívat po okolí. Odpoledne jsme měli připravenou aktivitu v lese, která se týkala toho, jak dobře se v naší třídě známe navzájem. K večeru jsme si zahráli přehazovanou a volejbal, zkusili jsme si dokonce zahrát proti deváťákům z jiné školy. Stali jsme se anděly nějakého člověka ze třídy, kterého jsme si vylosovali a měli jsme se k němu celé ty tři dny chovat hezky. Koupali jsme se v rybníku.
Druhý den jsme šli na procházku okolo rybníku Olšina, procházka byla spojena s různými aktivitami (určování věku stromu, kvízové otázky, focení se na Bobří hrázi, krokování po hrázi rybníka, skládání básně apod.) a bylo to skvělé. Večer jsme si opékali buřty, zpívali a později jsme byli všichni byli smutní, že se budeme muset rozloučit s paní učitelkou, ale nakonec jsme si začali vyprávět vtipy a hned tam byla lepší nálada. Večer byla stezka odvahy, na jejímž konci stála naše budoucí třídní paní učitelka. Když jsme stezku zdolali, paní učitelka předala každému jeho vlastní klíč k uzamčení prvního stupně a odemčení druhého.
Zvládli jsme to všichni!
Ráno jsme si sbalili věci. V kroužku u ohně jsme hádali, kdo byl čí anděl a co se nám na výletě nejvíc líbilo, zahráli si Městečko Palermo a pak jsme vyrazili na vlakové nádraží.
Byly to skvělé tři dny pobytu a všichni jsme si to moc užili.
autorka článku: Eliška Dudová, 5.B
pedagogický dozor: Mgr. Petra Chadimová a Mgr. Veronika Kalkušová