Český jazyk 5. ročník - Mgr. O. Josífková, Mgr. B. Matějů

Hlavní stránka >

SEZNAM VÝUKOVÝCH MATERIÁLŮ

1. Základní stavební dvojice, věta jednoduchá, souvětí - pracovní list k procvičení učiva o větě a její stavbě.

2. Test - vyjmenovaná slova a shoda podmětu s přísudkem - prezentace PowerPoint, ve které žáci vybírají správnou variantu.

3. Test - shoda podmětu s přísudkem - prezentace PowerPoint, ve které žáci vybírají správnou variantu.

4. Pádové otázky - tabulka se slovy pro skupinovou práci k procvičení pádů podstatných jmen.

5. Bingo - tabulka a slova k didaktické hře, která slouží k procvičení vzorů podstatných jmen.

6. Věty - shoda podmětu s přísudkem - kartičky s větami k procvičení učiva shody podmětu s přísudkem.

7. Barevný diktát - zajímavá obměna klasického diktátu na procvičení shody podmětu s přísudkem.

8. Běhací diktát - procvičení shody podmětu s přísudkem

9. Shoda podmětu s přísudkem - procvičování - prezentace PowerPoint k procvičování učiva.

10. Vzory podstatných jmen rodu mužského - prezentace PowerPoint k procvičování učiva.

11. Vzory podstatných jmen rodu středního - prezentace PowerPoint k procvičování učiva.

12. Vzory podstatných jmen rodu ženského - prezentace PowerPoint k procvičování učiva.

13. Vzory podstatných jmen, opakování - prezentace PowerPoint k opakování učiva o vzorech podstatných jmen.

14. Vzory podstatných jmen rodu středního - skupinová práce - tabulka se slovy pro skupinovou práci.

15. Vzory podstatných jmen rodu ženského-skupinová práce - tabulka se slovy pro skupinovou práci.

16. Vzory podstatných jmen rodu mužského-skupinová práce - tabulka se slovy pro skupinovou práci.

17. Test - význam slov - prezentace PowerPoint. Test na opakování učiva o významu slov (synonyma, antonyma, slova mnohoznačná a jednoznačná, slova spisovná a nespisovná).

18. Slovesa - prezentace PowerPoint. Opakování a procvičování učiva o slovesech.

19. Cizí slova - prezentace PowerPoint. Skupinová práce, práce se slovníkem cizích slov.

20. Věta jednoduchá a souvětí - prezentace PowerPoint. Stavba věty jednoduché, větné vzorce, základní stavební dvojice, spojování vět v souvětí, spojovací výrazy.