Den plný prevence je tradiční akce pořádaná Českým Červeným křížem Český Krumlov. Tentokrát se odehrála ve čtvrtek 3. 10. na střelnici Policie ČR v Českém Krumlově.

04.10.2013

Naše škola poslala do soutěže dva týmy: za I. stupeň reprezentovali naši školu Adam Bohdal, Martina Jedličková, Štěpán Kabeš, Adéla Tomášková a Kristián Filip, za II. stupeň reprezentovali Pavla Gallistlová, Aleš Bašta, Ondřej Korytár, Natálie Jelenová a Šárka Nováková.

Družstva plnila úkoly z různých oblastí, které si připravily složky, jež se tradičně této akce účastní, např. poskytnutí první pomoci, transport zraněného, záchrana tonoucího (stanoviště ČČK), poznávání flóry a fauny (stanoviště Ekocentra Šípek a Lesů ČR), práce s mapou, určení hasicích přístrojů, hod na cíl a střelba ze vzduchové pistole (stanoviště HZS ČR, Policie ČR a Armády ČR).

Naši žáci se s nástrahami těchto úkolů popasovali velmi dobře. Mladší žáci se umístili na 9. místě a starší na místě šestém. Všem děkujeme na vzornou reprezentaci školy.

Lukáš Boháč