Ve středu 17. 12. 2008 strávila 7.A netradiční noc ve škole. Byl pro ně připraven projektový večer na téma „Noc s mýty“.

18.12.2008

Děti přišly do třídy, kde svítily jen svíčky, a jako první poznávaly hlasy zvířat. Poté se rozdělily do skupin a ve ztemnělé škole hledaly své úkoly. S chutí se zhostily psaní báje o stvoření světa, vymýšlení bájného zvířete včetně jeho zařazení do systému. Také si zvolily, jak rychle jejich bájná postava běhá, a vypočítaly, za jak dlouho doběhne na Čertovu skálu. Samozřejmě jsme si nezapomněli zopakovat řeckou mytologii formou spojovačky. Jedna,  nejrychlejší, skupina dokonce stihla namalovat mapu svého bájného světa. Celý večer jsme zakončili fotbálkem a „schovkou".

Myslím, že projekt se velmi povedl a líbil se jak dětem ze 7.A, tak nám, učitelkám. Tímto bych také chtěla poděkovat paní učitelce Jitce Novotné za pomoc a příjemnou společnost.

Helena Menoščíková
třídní učitelka