Během období od února do dubna se žáci prvního i druhého stupně měli možnost zapojit do tří matematických soutěží – matematického klokana (výsledky jsou podrobněji zpracovány v předchozí aktualitě), matematické olympiády a Pythagoriády.

10.05.2016

Matematická olympiáda
Po úspěchu Adama Píši (5.B) v lednovém okresním kole (o jeho prvním místě bylo již psáno v únorových aktualitách, ale asi neškodí si tento úspěch připomenout) se do řešení šesti poměrně náročných úloh pustili také žáci z druhého stupně.
Ze šestých tříd se přihlásili Martin Šubrt a Ondra Soldát (oba 6.A), oběma se podařilo stát se úspěšnými řešiteli školního kola, v okresním kole pak skončili shodně na děleném 13. - 15. místě.
V kategorii sedmáků naši školu reprezentovali Martin Šrámek a Štěpán Kabeš (oba 7.A). Štěpán se stal úspěšným řešitelem školního kola a jeho precizní řešení bylo příslibem pro výborné umístění v kole okresním. Tam se bohužel musel spokojit s desátým místem - škoda, protože jeho řešení úloh školního kola bylo opravdu hodnotné.

Pythagoriáda
Mezi šesťáky se do školního kola soutěže přihlásila opět dvojice Martin Šubrt a Ondra Soldát (oba 6.A). Martinovi se vedlo o něco lépe a se ziskem 8 bodů by si měl vybojovat postup do okresního kola (vše ještě bude upřesněno - koná se koncem května), Ondra získal bodů 6.
V kategorii osmých tříd se do boje s patnácti úlohami školního kola pustili Lucka Hrubešová a Renda Lubas (oba 8.B), oba získali shodně 5 bodů.

Všem děkuji za čas a úsilí, který soutěžím věnovali, a gratuluji k povedeným výkonům.

Martin Škorpík