Vyrobit společně s prvňáčky vánoční ozdoby na stromeček, byla pro nás deváťáky opravdová výzva. Rozhodli jsme se v obou třídách pro papírové ozdoby. Nejprve jsme pomohli dětem podle šablon vystřihnout motivy zvonečků, srdíček, andělů, stromečků, sobů a hvězdiček. Oni pak úplně sami polepovaly buď kořením, nebo stříbrnými střípky, hvězdičkami a vločkami.

01.12.2015

Třída 1. A zvolila barvu modrou, bílou a stříbrnou. Temně modrá barva v kontrastu se sněhobílou a stříbrnou je fascinující. Nazdobený stromeček stojí hned u vchodu do školy, kde si jej můžete prohlédnout.

Třída 1. B se rozhodla pro barvu červenou, žlutou a hnědou. Spolu jsme pracovali s voňavými přírodními materiály a kořením. Kluci a holky nalepovali na vystřižené šablony mák, ovesné vločky, kmín, skořici, kari, pistácie a další voňavá koření. Myslím, že se nám to opravdu povedlo. Stromek najdete v jídelně, kde krásně vyzdobil a provoněl celý interiér.

Milí rodiče a prarodiče. Doufáme, že se přijdete na naše společné dílo podívat, a to ve čtvrtek 4.12 od 16 do 18 hodin. Tento den se uskuteční v naší škole již tradiční adventní jarmark. Jste tedy srdečně vítáni!!!

Jirka a Adam, žáci 9. třídy