Dr. Klutz´s One Man Show aneb Anglické divadlo znovu u nás!

Hlavní stránka > Hlavní stránka > Aktuality > Dr. Klutz´s One Man Show aneb Anglické divadlo znovu u nás! >

Na čtvrtek 22. května a pátek 23. května jsme pozvali do naší školy skvělého herce a klauna Schelieho Nielsena alias Dr. Klutze.

26.05.2014

Ve čtvrtek měli žáci 8. a 9. ročníku možnost zhlédnout jeho multimediální interaktivní představení o Novém Zealandu, celé v anglickém jazyce. Zábavnou formou je provedl tento rodilý australan historií Nového Zealandu, od původní civilizace až po současnost, zahrnuta byla zdejší fauna a flóra, známé postavy historie, současná hudba, filmy, extrémní sporty, tatoo kresby a ornamenty. Zazněl tu rovněž typický novozélandský slang.

Součástí velmi zajímavé prezentace bylo promítání fotografií a krátkých videoklipů.

Druhý den čekalo žáky 5., 6. a 7. tříd v tělocvičně divadelní představení Bilby´s Adventure - Bilbyho dobrodružství, ve kterém se seznámili s přírodou a zvířaty dalekého australského kontinentu. Tento příběh bilbyho a ostatních australských zvířat, pomáhali děti dotvořit přímo na jevišti.

Interaktivní příběh dvou chlapců, kteří způsobili požár v buši, ohrožených zvířat a jejich vzájemné pomoci.

Představení bylo nápadité a vtipné. Mim Schelie dokázal s dětmi komunikovat, zapojit je do představení. Žáci měli příležitost si zábavnou formou procvičit angličtinu, naučit se novým slovům či jen naslouchat cizí jazyk z úst rodilého mluvčího. Děti i učitelé se během představení báječně bavili a nám nezbývá než Dr. Klutzovi poděkovat za skvělý herecký výkon a výbornou show.
Thank you, Schelie! See you next year.

Jaroslava Skříčilová
vy