V pátek 12. února navštívili žáci naší školy v rámci výuky anglického jazyka činoherní dvojjazyčné anglicko-české divadelní představení v podání herců Divadelního centra Zlín. Mladší děti zhlédly „John and Mary“, pohádkový příběh harmonického sourozeneckého vztahu, který překonává různé nástrahy a překážky.

16.02.2016

Jejich starší spolužáci měli možnost vidět hru „Peter Black 2". Jedná se o příběh mladého muže začínajícího hledat novou cestu svého života tím, že prochází sérií profesí, při nichž podstupuje zkoušky svých vlastních možností.

Myslím si, že obě představení vedla žáky k zamyšlení nad tím, co jsou opravdové životní hodnoty a jak by se sami zachovali v podobné situaci.
Ohlasy samotných žáků byly vesměs velmi pozitivní. Většina z nich ocenila samotný námět, skvělé herecké výkony, jazykovou srozumitelnost, vtipnost a jevištní triky.
Doufám, že i „slabší" žáci si díky předem vypracovaným pracovním listům zaměřeným na slovní zásobu a gramatiku, a českému komentáři během představení, divadlo také patřičně užili.

Závěrem chci říct, že obě představení byla pro všechny jednoznačně dobrou motivací do dalšího studia angličtiny.

Jaroslava Skříčilová