Autorské čtení a kreativní malba v kavárně

Hlavní stránka > Hlavní stránka > Aktuality > Autorské čtení a kreativní malba v kavárně >

V pořadí již čtvrté autorské čtení z knihy „Deset krumlovských pohádek“ bylo tentokrát rozšířeno o kurz kreativní malby a to přímo pod vedením ilustrátora Ivana Straky.

03.04.2014

Hostitelem nedělního odpoledne se 30. 3. stala kavárna v Egon Schiele Art Centru v Široké ulici, kde sám autor knihy, Libor Frýba, přečetl další pohádku. Následovala beseda a autogramiáda knihy.
Součástí odpoledne byla i výstava soutěžních ilustrací dětí českokrumlovských škol a školek na téma „Zámecká věž".
Vítězem výtvarné soutěže byl vyhlášen náš žák 7. třídy Jiří Bicek, který za svou velmi kreativní ilustraci právem obdržel pozvánku na kurz inspirativního malování, a to přímo do ateliéru malíře a ilustrátora Ivana Straky. Nechyběla ani sladká odměna - pořádný dort.
Jirkovi přejeme, aby i nadále měl pro své obrázky hodně výtvarných nápadů. Možná, že jeho ilustrace najdeme v budoucnu v nějaké pohádkové či jiné knížce.
Galerii všech zaslaných kreseb najdete na internetové stránce: www.vydavatelstvimcu.cz.

Jaroslava Skříčilová