Celkové výsledky matematického klokana

Hlavní stránka > Hlavní stránka > Aktuality > Celkové výsledky matematického klokana >

Jako každý rok, v půli března doskákal do našich škol matematický klokan. Soutěžící zde bojují ve čtyřech kategoriích, celkové pořadí je následně zpracováno nejen za naši školu, ale také za celý okres a kraj.

10.05.2016

Pojďme se podívat, jak se zástupcům ZŠ Plešivec dařilo letos, díky zpracovaným výsledkům za náš okres i kraj, které již dorazily, lze výsledky našich bojovníků poměřit i „mimoškolně":

Kategorie Cvrček (2. a 3. třídy)
Ze 46 řešitelů se na naší škole nejlépe dařilo trojici Adam Karlíček (2.C) - 60 bodů, Lenka Jelínková (3.C) - 54 bodů a Sára Koleňáková (2.C) - 47 bodů. Adamův výkon odpovídá 19. místu v okrese z celkového počtu 656 účastníků.

Kategorie Klokánek (4. a 5. třídy)
Ze 48 řešitelů se na naší škole nejlépe dařilo trojici Šimon Šindelář (4.C) - 100 bodů, Michal Doubek (5.A) a Jindřich Dvořák (4.C) - oba shodně 96 bodů. Výsledky těchto našich žáků znamenají zároveň obsazení 5. a 8. - 9. místa v okrese z 676 účastníků.

Kategorie Benjamín (6. a 7. třídy)
Z 29 řešitelů se na naší škole nejlépe dařilo trojici Štěpán Kabeš (7.A) - 99 bodů, Martina Jedličková (7.A) - 86 bodů a Marie Bierbaumer (6.B) - 67 bodů. Štěpán dosáhl 3. místa v okrese z počtu 472 účastníků a zároveň 11. místa v Jihočeském kraji z počtu 4933 účastníků, výkon Martiny odpovídal zisku 5. místa v okrese.

Kategorie Kadet (8. a 9. třídy)
V nejstarší kategorii se přihlásili pouze 4 řešitelé, první tři místa obsadili Lucie Hrubešová a René Lubas (oba 8.B) - shodně 46 bodů a Markéta Kolářová (9. třída) 37 bodů.

Výsledky všech řešitelů z naší školy lze najít ZDE.
Všem zúčastněným děkuji za reprezentaci školy a gratuluji k dosaženým výkonům. Věřím, že i v následujících letech se nám na tyto úspěchy podaří navázat a myslím, že i když se naši řešitelé neprobojují na místa nejvyšší, získají cenné zkušenosti pro případné přijímací zkoušky z matematiky, které mohou podobné úlohy také obsahovat.

Martin Škorpík