V poslední době snad ta nejčastější otázka, kterou si klade většina deváťáků mé třídy. Na tuto otázku ale ještě někteří z nich neznají odpověď. Tu jsme proto společně hledali, a snad i našli, na tradiční výstavě „Umění a řemeslo" v areálu českobudějovického výstaviště, kam jsme vyjeli 23.11.

23.11.2011

Tato akce je největším veletrhem středního a učňovského školství v Česku, a letos se na ní rekordně představilo na 160 vystavovatelů a kolem 80 škol. Většina mých žáků tu našla na jednom místě informace o nabídce studia, možnostech stipendia a uplatnění v praxi. Kromě českých škol tu byli také zástupci škol ze Slovenska, Německa, Bavorska a Rakouska. Pro většinu zněla velmi lákavě i nabídka a možnost studia, cestování a práce v Kanadě. V jednotlivých expozicích načerpali informace od přítomných profesorů, ale i studentů a učňů. Velmi se nám všem líbili zejména soutěže zručnosti a praktické ukázky dovedností v oborech kadeřnice, kosmetička, aranžér, kovář, truhlář, ale i třeba elektrotechnik a programátor. Tyto informace a hlavně osobní zkušenosti jim, doufám, již zanedlouho pomohou a usnadní výběr budoucího studia. To ale nebude vůbec jednoduchý úkol. Je to ale pro ně obrovská šance a výzva. Já jim věřím, že si zvolí správně a na trhu práce najdou v budoucnu své místo a uplatnění.

Jaroslava Skříčilová, třídní učitelka 9.A