Ve spolupráci s HZS Jihočeského kraje proběhla ve čtvrtek 25. 4. v 8:30 plánovaná cvičná evakuace školy (plánovaná dle ŠVP ZŠ Český Krumlov, Plešivec 249). Plán taktického cvičení jednotek PO a cvičné evakuace školy vypracoval mjr. Jaromír Maurer, velitel CPS Český Krumlov, ve spolupráci s vedením školy (vznik požáru v kabinetu fyziky, evakuace zraněných osob apod.).

26.04.2013

Celá cvičná evakuace byla naplánována jako tajná v důsledku přiblížení se reálné situaci. Žáci tedy o chystané evakuaci nevěděli.
Na akci jsme se však dobře připravili. Po vyhlášení požáru školním rozhlasem postupovali vyučující podle dohodnutého evakuačního plánu. Učitelé znali své únikové cesty a dovedli všechny děti na místo určení. Ojediněle se objevil i strach v očích dětí a pláč, zejména u menších dětí, ale učitelé byli připraveni i na tuto situaci. Po skončení akce si třídní učitelé s žáky o evakuaci povídali, diskutovali a společně si ji vyhodnotili.
Celá akce byla součástí projektových dnů naší školy na téma Voda živá kolem nás. Žáci pak dostali možnost seznámit se s vybavením hasičských vozů, speciálními obleky, hasičskými přístroji a dalšími prostředky nutnými pro práci hasičů.

Lukáš Boháč