Další dílenské vyučování s exkurzí

Hlavní stránka > Hlavní stránka > Aktuality > Další dílenské vyučování s exkurzí >

Ve středu 26. 11. 2014 žáci zúčastnění v projektu Rozvoj technického vzdělávání v Jihočeském kraji absolvovali další setkání na SŠ Vimperk. Tentokrát byla pracovní návštěva zpestřena exkurzí do místního závodu Rohde&Schwarz.

28.11.2014

Ve špičkové firmě si žáci mohli prohlédnout její provoz. Firma se zabývá výrobou kabelů pro veškeré použití, výrobou testovacích a měřících zařízení a další špičkové produkty v IT oblasti. Žáci viděli celý proces výroby přes hrubou výrobu až k finální montáži. Byla to velmi dobrá zkušenost a možný návod pro žáky v rozhodování o dalším vzdělání. Všichni byli informováni o možnostech a výhodách, které by jim firma nabídla. Zároveň si žáci vyslechli, že k práci v takto vedené firmě potřebují nejen manuální zručnost, ale i „mozek" a znalost cizích jazyků. Po exkurzi žáci pokračovali v dílenském vyučování v areálech SŠ Vimperk. Žáci 8. třídy v dřevodílně a žáci 9. třídy pokračovali v práci na plošných spojích pájením. Veškeré činnosti směřují k finálnímu výrobku, který se žáci po skončení projektu odnesou.

Věříme, že žáci i rodiče těchto žáků ocení tento projekt, který jim naše škola nabízí, a využijí těchto možností k dobré volbě pro budoucí povolání.

Další setkání a práce na výrobku je naplánována na únor 2015, těšíme se.

Lukáš Boháč